Turnaj O pohár města Klatov – 7.kolo

Dvě kola před koncem bojů O pohár města Klatov se zdá být rozhodnuto o vítězi hlavního turnaje, zatímco v dalších dvou je vše mnohem otevřenější.

V turnaji A – Rodenstock open na prvním stole hrál Kučera se Strakou a zkusil po zahájení výpad na královském křídle, ovšem oslabil si přitom vlastní zadní řady. IM Straka toho náležitě využil a postupně rozebral chatrnou obranu soupeře. Na druhé šachovnici zvítězil FM Slovák, který byl po nezdaru z prvního kola nějaký čas mediálně opomíjen, ale nyní se již vrátil do medailové hry. První je Straka (6,5b), s velkým odstupem za ním Soural a Slovák (5b), dalších osm hráčů má 4,5b. Jediný klatovský zástupce Matyáš Roubal nastřádal prozatím 3,5 bodu, což zatím vychází na 22. místo.

V turnaji B – TANY open nevyzrál Kadeřábek nad Beranem, naopak Slánský, Vojta a Koper naplno zabodovali, a to je příslibem napínavosti závěru soutěže. Kadeřábek a Slánský mají po 6 bodech, Beran, Vojta a Koper 5,5b. Z kandidátů na prvenství se sám nechtěně vyřadil Mašek fatální chybou v zahájení, po níž následovalo vzdání již v 5. tahu. V soutěži má domácí oddíl celkem 14 hráčů, přičemž J. Bukvaj, Kasík, M. Bukvaj a Velkoborský uhráli dosud shodně 4,5 b a zaujímají místa v druhé desítce průběžného pořadí. Trošku za svým očekáváním zatím zůstává zkušený Zdeněk Sova (na fotografii, 4b). Také Mathias Stegner (3,5b) a Barbora Tykalová (3b) by rádi ve finiši zamířili výše. Soutěž hraje i několik dětí z klatovských šachových kroužků, pro ně jde především o sběr zkušeností s velkým turnajem.

seniorském turnaji C – Memoriálu Jaromíra vyhráli Korsa na třetí a Záhorbenský na 4. šachovnici, což při remízách na předních dvou stolech pomáhá ke zdramatizování závěru soutěže. Stále vede FM Kopta (5,5b), ale ohrožovat jej určitě ještě bude někdo z trojice Chaluš, Záhorbenský a Korsa (5b).

Po dokončení sedmého kola si dali šachisté večer ještě dostaveníčko na turnaji v bleskovém šachu. Jeho vítězem se stal FM Petr Špreňar z oddílu ŠK Líně, když získal 13 bodů z 15 partií. Druhou cenu si odnesl za stejný počet bodů, ale při horším pomocném hodnocení, FM Kilián Slovák (Šachy Hošťálková, z.s.), třetí místo obsadil Martin Formánek (TJ Kobylisy) s 11 body.