Hrajeme spolu 2021

První víkendovou sobotu se uskutečnil již pátý ročník turnaje Hrajeme spolu. Hrálo se opět ve dvou kategoriích a celkem se do turnaje přihlásilo 56 hráčů, což je dokonce o sedm hráčů více než vloni. Naprosto suverénním vítězem se v kategorii starších stal Jan Váňa z Tachova, který získal plný počet sedmi bodů a před kvartetem pronásledovatelů si udržel dvoubodový náskok. Hodně se dařilo šachistkám: druhá skončila Sibyla Řezníčková, která podtrhla nadvládu Tachova. Třetí pak skončila domácí Adéla Janoušková (ŠK Líně). Čtvrté místo (a třetí místo v kategorii děvčat) obsadila Michaela Marešová (ŠK 64 Plzeň). Doplňme ještě chlapecké medailisty: celkově pátý byl Vojtěch Hodl (rovněž ŠK 64 Plzeň) a šestý skončil první nasazený Vít Vilímek (ŠK Líně) se 4,5 body.

Vzájemná partie určila pořadí na prvních dvou místech v kategorii mladších. Celkovým vítězem se stal Jáchym Fadrný z oddílu ŠK Spartak Čelákovice. Rovněž 6 bodů získala Eliška Janoušková (ŠK Líně), která tak získala první místo v kategorii děvčat. Na stupních vítězů ji pak doplnily pětibodová a celkově pátá Denisa Marešová (ŠK 64 Plzeň) a Sophia Olivia Day (Klub šachistů Říčany 1925), jež byla první nasazená a skončila celkově šestá se 4,5 body. Celkově třetí a druhý ve své kategorii chlapců pak skončil Vojtěch Jančík (ŠK 64 Plzeň). Se stejným ziskem pěti bodů skončil celkově čtvrtý Ondřej Mruškovic (Šachový klub Zdice).