V Plzni vyhrál Marek Pokrupa

Až poslední deváté kolo open turnaje v rámci 20. ročníku šachového festivalu PLZEŇ 2021 rozhodlo o vítězi. Do té doby vedoucí Jan Langmajer z ŠK 64 Plzeň svoji partii v posledním kole remizoval a na jeho bodový stav 7 bodů se dotáhl Marek Pokrupa hrající za klub Český lev Kolešovice. Ten nakonec díky lepšímu vzájemnému zápasu mohl slavit již své druhé vítězství v plzeňském festivalu (první v roce 2019). Za druhým Janem Langmajerem tak skončil na třetím místě nejvýše nasazený Pavel Flajšman z ŠK Dvorec s 6,5 body. Cenné čtvrté místo vybojoval s 6 body další mladík z klubu ŠK 64 Plzeň Marek Janouš a nejlepším z pětiapůlbodových hráčů byl pátý Miloslav Vlk z Nýřan. Konečné výsledky open turnaje naleznete  https://chess-results.com/tnr569366.aspx?lan=5&art=4

V rámci festivalu se ještě hrál turnaj mládeže v rapid šachu a bleskový turnaj. Mezi mládežníky si nejlépe vedl Artem Mametev z ŠK 64 Plzeň (7 bodů ze 7) před Sibylou Řezníčkovou z Tachova (6 bodů) a Vojtěchem Hodlem z ŠK 64 Plzeň (5 bodů). Výsledky turnaje mládeže naleznete na https://chess-results.com/tnr569367.aspx?lan=5&art=1.

V bleskovém turnaji dominoval Jan Toman z pražského Unichessu (13 bodů z 13), před Martinem Kopřivou z DP Praha (9,5) a Jiřím Škodou z SK Petřín Plzeň (8,5). Výsledky bleskového turnaje jsou na https://chess-results.com/tnr569371.aspx?lan=5&art=1.