Matouš Eret mistrem republiky v rapidu

Jen jediného zástupce měl náš kraj na MČR v rapid šachu juniorů. To proběhlo o víkendu 11. až 12. září v České Třebové. Vítězem celého turnaje se stal právě náš Matouš Eret (ŠK Sokol Klatovy). Matouš uhrál výtečných 7,5 bodu z 9 možných a celé startovní pole nechal alespoň o bod za sebou. Ačkoliv by se mohlo zdát, že vše šlo jako po másle, opak je pravdou a Matouš musel prokázat velkou vnitřní sílu a bojovnost. Matouš totiž prohrál jako druhý nasazený hned ve druhém kole a pak všechny musel dohánět. Po sobotě, tedy šesti kolech, měl turnaj skvěle rozehratý Vlastimil Babula ml.: byl stoprocentní a měl náskok plného bodu. Jenže pak dvakrát prohrál a jednou remízoval a skončil až čtvrtý (a v kategorii H16 druhý). A tak přišla šance pro Matouše: ten nejprve v sedmém kole remízoval černými s Davidem Gloserem, aby v osmém kole porazil právě Babulu. V přímém souboji o prvenství v turnaji pak Matouš v posledním kole černými porazil CM Michala Jareše a stal se tak celkovým vítězem turnaje a mistrem ČR v rapid šachu v kategorii H20.