Přeskočit na obsah

Krajský přebor mateřských škol a mládeže do 16 let

Radobyčice 4. – 5. 7. 2020

První prázdninový víkend (04.-05.07.2020) se v radobyčické sokolovně uskutečnil v náhradním termínu KP mládeže do 16 let a KP mateřských škol. I když se pořadatelé z ŠK Líně trochu obávali nízké účasti, neboť některé děti již odjely na letní tábor na dovolenou s rodiči, nakonec si cestu do Radobyčic našlo 57 dítek. Řada hráčů s přímým postupem dala přednost účasti na turnaji v Českých Budějovicích, zařazeného do projektu ŠSČR Scouting, otevřela se tak možnost pro hráče náležící do širší krajské špičky, aby se porvali o 3 postupová místa na Mistrovství Čech v každé kategorii.

Přestože došlo k uvolnění některých hygienických opatření, např. přestala platit povinnost nosit roušky uvnitř místnosti, drželi se pořadatelé pokynů Ministerstva zdravotnictví i ŠSČR. Sportovní areál v Radobyčicích naštěstí umožňuje trávit čas po odehrání partií ve venkovních prostorách, takže jsme nemuseli řešit nadměrnou kumulaci lidí na jednom místě. Šachový materiál byl po každém kole dezinfikován a dezinfekce byla k dispozici pro účastníky i v obou hracích sálech.

Krátce k výsledkům turnaje: V KP mateřských škol zvítězil Tomáš Zelenka (TJ Košutka Plzeň), za ním se umístil Lukáš Křivka (TJ Sokol Plzeň-Letná) a bronz bral Richard Plic (TJ Košutka Plzeň). V kategorii H8 si zlatou medaili odnesl Jiří Hoffmann (ŠK 64 Plzeň), stříbro patří T. Zelenkovi a bronz L. Křivkovi. Kategorii H10 ovládl Vojtěch Jančík (TJ Sokol Plzeň-Letná) před Adamem Rudlofem (Sokol Domažlice) a Danielem Kreuzmanem (ŠK Sokol Klatovy). Mezi stejně starými dívkami kralovala Eliška Janoušková (ŠK Líně), druhá skončila Anežka Nová (ŠK Sokol Klatovy) a třetí Denisa Marešová (ŠK 64 Plzeň). V kategorii H12 vybojoval zlato Hynek Bludský (ŠK 64 Plzeň) před Martinem a Janem Bukvajovými (oba ŠK Sokol Klatovy). Artem Mametev (ŠK 64 Plzeň) získal primát v kategorii H14, druhé místo patří Janu Váňovi (ŠK Tachov) a třetí Františku Eliáši Škutilovi (ŠK Dvorec). Ve stejné věkové kategorii dívek si nejlépe vedla Anna Marie Šafářová (ŠK 64 Plzeň), následovaní svojí klubovou kolegyní Natálií Křenovou a Denisou Dominikovou (Sokol Domažlice). V nejstarší věkové kategorii H16 se z vítězství radoval Jan Langmajer (ŠK 64 Plzeň), před Jakubem Valdmanem (ŠK Líně) a Jáchymem Handlovským (Sokol Domažlice). Nejlepší dívkou se stala Michaela Marešová (ŠK 64 Plzeň). Podrobné výsledky najdete na http://chess-results.com/.

Turnaj finančně podpořil Městský obvod Plzeň 3, ceny v turnaji HD10 předávala radní Plzeňského kraje, Mgr. Radka Trylčová.