Ampér 5

V poslední dubnový den se konal Ampér s pořadovým číslem 5. Tentokrát šachisté z celého kraje zamířili na sever, konkrétně do Kaznějova, kde se utkali ve dvou sedmikolových turnajích.

V turnaji starších se z vítězství radoval největší favorit turnaje Vít Vilímek (ŠK Líně), který získal 6,5 bodu a aspoň o bod a půl utekl všem pronásledovatelům. Hned sedm hráčů získalo 5 bodů, pomocné hodnocení určilo toto další pořadí: 2. Jan Bukvaj (ŠK Sokol Klatovy), 3. Matěj Křivka (TJ Sokol Plzeň-Letná), 4. Jiří Hellmich (SŠK Heřmanova Huť / DIOSS Nýřany), 5. Martin Bukvaj (ŠK Sokol Klatovy). 6. Jakub Ježek (TJ Sokol Plzeň-Letná), 7. Denisa Dominiková (Sokol Domažlice) a 8. Aleš Krýsl (ŠK Garde Kaznějov), ten tak bral za bratry Bukvajovými třetí místo v kategorii H14. Letenské v kategorii H12 doplnil na medailových stupních domažlický Adam Rudlof, který uhrál 4 body, a to hned v prvních čtyřech kolech. Víta Vilímka a Jiřího Hellmicha doplnil v kategorii OPEN-H na bronzové příčce celkově patnáctý Miroslav Jandečka (Sokol Domažlice). Celkově třináctá a druhá v kategorii D14 skončila se čtyřmi body Sibyla Řezníčková. Se stejným bodovým ziskem, ale horším pomocným hodnocením skončila na 17. příčce domácí Anna Bartoníčková. Ve výčtu nám chybějí děvčata z kategorie D12. Tak tedy: celkově devátá skončila s 4,5 body Anežka Nová (ŠK Sokol Klatovy), čtyři body uhrála Viktoriia Strazhnyk (SK Petřín Plzeň), což stačilo na celkové 16. místo. Aby byl výčet medailistek kompletní, doplníme, že na 29. místě skončila se ziskem dvou bodů Eliška Luňáčková (ŠK Garde Kaznějov). Celkem se tohoto turnaje zúčastnilo 34 hráčů, výsledky naleznete zde.

Pojďme do turnaje mladších. Zde suverénním způsobem bez ztráty květinky zvítězil Makar Honcharov (ŠK 64 Plzeň), druhý pak skončil se šesti body Daniel Kreuzman z Klatov (ŠK Sokol Klatovy), a to o další bod před trojicí pronásledovatelů. Na pomocné hodnocení z nich byl nejlepší Danův veliký rival Jiří Ježek (TJ Sokol Plzeň-Letná), který tak završil medailisty v kategorii H10. Čtvrtý a první v kategorii H8 skončil Tomáš Zelenka (TJ Plzeň Košutka, z. s.), jenž o celý bod utekl svým kolegům z kategorie: Petr Střihavka (TJ Sokol Plzeň-Letná) bral za 4 body celkově sedmé místo, Jan Tomeš z Klatov byl jen o místo horší. Skvěle si vedla Simona Šilhánková (ŠK Líně), ta získala pět bodů, a tak nejenže vyhrála kategorii D10, ale i skončila celkově pátá. Zmiňme ještě dvě tříbodové medailistky z této kategorie: celkově osmnáctá skončila Anna Jenčová (ŠK Líně), která o jednu příčku předstihla Johanku Vlčkovou z Košutky. Mezi osmiletými šachistkami se opět radovala Barbora Tykalová z Klatov, která tentokrát jen o pomocné hodnocení přeskočila svou klubovou spoluhráčku Svatavu Kindelmannovou. Obě holky nahrály čtyři body, což v prvním případě stačilo na celkové šesté místo, v tom druhém pak na místo desáté. I zde udělali hráči organizátorům velkou radost, protože i tento turnaj hrál sudý počet šachistů – konkrétně 26. O tom se můžete přesvědčit zde.

Byli jsme upozorněni na chybně použité pomocné hodnocení při Ampéru 1 v Tachově. Proto jsme byli nuceni opravit výsledky prvního turnaje (opravené výsledky zde), v konečném důsledku tedy i výsledky celkového průběžného pořadí (zde, změny jsou zvýrazněny červeně). Za chybu se i jménem pořadatelů omlouváme.