Cinkání na slovenských turnajích

Rožumberok, 22. – 23. 6. 2019, Liptov 24. – 27. 6. 2019

Poslední týden před prázdninami se výprava Šachového svazu Plzeňského kraje vydala do nedalekého Slovenska na prestižní turnaj Liptov V4 2019. Abychom se dostali do formy a udrželi krok s mezinárodní konkurencí, zastavili jsme se na Mistrovství Evropy v rapid a bleskovém šachu – SMART KIDS.

Letos se na Slovensko vydalo celkem 6 hráčů – Adéla Janoušková, Marek Janouš, Vítek Vilímek, Honzík Váňa, Eliška Janoušková a Petr Flajšman.

Mistrovství Evropy v rapid a bleskovém šachu SMART KIDS se zúčastnilo na 150 účastníků ze sedmi evropských zemí. Bojovalo se ve věkových kategoriích od 8 do 16 let, kdy děvčata a hoši hráli společný turnaj. Děti bojovaly dva dny, a nakonec pro naši výpravu získaly hned tři medaile. První místo v kategorii dívek do 8 let získala Eliška Janoušková
(hurá a tablet je doma). Druhé místo v kategorii dívek do 12 let získala Adéla Janoušková a v kategorii hochů do 12 let vybojoval Marek Janouš. I ostatní děti hrály výborně. Honzík Váňa obsadil 6. místo, Petr Flajšman 7. místo a Vítek Vilímek skončil na 10. místě.

Po skončení turnaje jsme se přepravili do Liptovského Mikuláše přímo do areálu Tatralandie. Zde proběhly dva turnaje ve vážném tempu, jeden do 11 let a druhý do 15 let, kdy dívky a hoši hráli stejný turnaj, celkem se zúčastnilo 93 dětí. I zde si naše výprava vedla opravdu skvěle a opět jsme si přivezli tři medaile. Honzík a Adélka získali stříbro, Petr po skvělé hře získal bronz. Opět i ostatní hráli výborně, Marek obsadil 5. místo Eliška 6. místo a Vítek 9. místo. Kromě šachů jsme si zařádili i v aquaparku, navštívili minizoo, zahráli pinčes a samozřejmě fotbal.

Určitě musíme zmínit i velký úspěch Jakuba Kůsy, který suverénně vyhrál doprovodný turnaj FIDE. Kuba nikomu nedal šanci a s výsledkem 7,5 z 8 partií si odnesl zlatou medaili.

Náš kraj si dovezl ze slovenských turnajů celkem 7 medailí. Všem patří velká gratulace a poděkování za skvělou reprezentaci kraje.