Krajský přebor družstev starších žáků 2023

V sobotu 7. 1. proběhl v domažlické sokolovně Krajský přebor družstev starších žáků pro rok 2023. Turnaje se zúčastnilo 11 týmů ze 7 různých oddílů. Mezi favorizovaná družstva patřila Letná Plzeň A, Sokol Klatovy B, ŠK Líně B a ŠK 64 Plzeň C.

V turnaji zvítězilo po přesvědčivém výkonu družstvo Sokol Letná Plzeň A s 19 body. Na druhém místě skončily ŠK Líně B s 16 body bronzovou příčku obsadil ŠK Sokol Klatovy B taktéž s 16 body a pouze s horším vedlejším hodnocením.

Na dalších místech se umístilo ŠK 64 Plzeň E (12 bodů), ŠK 64 Plzeň C (11 bodů), Sokol Letná Plzeň B (11 bodů), Petřín Plzeň (9 bodů), domácí Sokol Domažlice B (9 bodů), ŠK 64 Plzeň D (8 bodů), ŠK Tachov (5 bodů) a konečně ŠK 64 Plzeň F (5 bodů).

Vítězné družstvo Letné A jako jediné neokusilo hořkost porážky a plně využilo toho, že hned 4 jeho členové již hrají v různých týmech 1. ligy mládeže. Hráči druhých ŠK Líně B jako jediní neprohráli s vítězem, ale na stříbrnou příčku se dostali až po zaváhání Sokola Klatovy B v posledním kole.  Klatovští v napínavém závěru posledního kola remízovali se silným ŠK 64 Plzeň C a kvůli horšímu vedlejšímu hodnocení klesli na třetí místo. Ostatní týmy střídaly lepší výkony se slabšími a do boje o medaile nezasáhly.

Na první šachovnici byl nejlepší Marek Janouš (ŠK64 Plzeň C) s 6,5 body. Druhou šachovnici opanovala Miriam Černá (Petřín Plzeň) s 5,5 body ze 6 partií. Třetí šachovnici vyhrála se 6 body ze 7 partií Eliška Janoušková (ŠK Líně). Na posledních třech šachovnicích dominovali zástupci vítězného týmu Sokol Letná Plzeň A. Michal Macho, Michal HeřmanJiří Ježek získali shodně 7 bodů a nepovolili soupeřům ani jednu remízu!

Z každého kola se přenášel on-line přenos prvních dvou šachovnic. Partie k přehrání zde a ke stažení níže.

Početný pořadatelský tým neměl v průběhu turnaje žádnou větší komplikaci. Vítězné družstvo Sokol Letná Plzeň postoupilo do první ligy mládeže 2023/24.