Šachový festival Plzeň 2022 zná vítěze

Vítězem hlavního turnaje festivalu CALLIDITAS OPEN se stal velmistr Petr Neuman hrající za ŠK Líně. V závěru nenechal nikoho na pochybách o své pozici nejvýše nasazeného hráče, ve dvou posledních partiích zvítězil a s bodovým ziskem 8 bodů (z 9 možných) vyhrál v konkurenci 58 hráčů s jednobodovým náskokem před Matoušem Eretem ze Sokola Klatovy. Třetí místo zbylo na Pavla Flajšmana z ŠK Dvorec, který vybojoval 6,5 bodu. Všichni tři také zároveň získali medaile v pořadí Krajského přeboru Plzeňského kraje jednotlivců pro rok 2022.

Čtvrté místo v turnaji bral s 6,5 bodem Rudolf Hlaváč z Olympie Hroznětín, hráči od pátého do devátého místa uhráli 6 bodů a nejlepších z nich byl pátý Zdeněk Hába z Šachového spolku Kostelec nad Černými lesy, dále šestý neregistrovaný Tomáš Ergi a sedmý skončil nejlepší z hráčů pořádajícího ŠK 64 Plzeň Jan Langmajer. Nejlepší ženou se stala Barbora Tykalová z ŠK Sokol Klatovy, která se zároveň stala krajskou přebornicí.

vítězové Krajského přeboru v bleskovém šachu

Dalším z festivalových turnajů byl bleskový turnaj PARKHOTEL Open, který se hrál zároveň jako Krajský přebor Plzeňského kraje jednotlivců v bleskovém šachu. Mezi 38 účastníky byl nejlepším velmistr Petr Neuman z ŠK Líně, který vyhrál všech 11 partií a zároveň se stal krajským přeborníkem. Druhé místo celkově i v rámci krajského přeboru obsadil s 9 body Filip Holý hrající za ŠK 64 Plzeň. Třetí místo s 8 body obsadil nejlepší ze zahraničních hráčů Slovák Jaromír Bednář. V pořadí KP třetí místo obsadil celkově pátý Martin Vašíček ze Sokola Domažlice. Krajským přeborníkem mezi juniory se stal hráč ŠK 64 Plzeň Jan Langmajer (celkově se 6,5 bodem na 9. místě).

vítězové turnaje mládeže PROdiamant OPEN

Turnaj mládeže v rapid šachu PROdiamant Open opanovali ukrajinští hráči. Vítězem se ziskem 6,5 bodu ze 7 možných stal Stepan Mohylnij, půl bodu za ním skončil Andriy Diachek a třetí místo s 5,5 bodem vybojoval Andriy Andrusevych. Nejlepším z hráčů pořádajícího ŠK 64 Plzeň byl na 4. místě s 5 body další hráč s ukrajinskými kořeny Makar Honcharov. Nejlepší dívkou turnaje byla Marie Škodová z Petřína (celkově na 7. místě).

Další informace o Šachovém festivalu Plzeň 2022 včetně partií a bohaté fotogalerie naleznete na adrese https://www.sachovyfestivalplzen.cz/.