Turnaj šachových nadějí 2

Druhý turnaj Turnaje šachových nadějí proběhl v klatovské sokolovně za účasti 75 dětí. Hrálo se na 7 kol ve dvou turnajích a to mladších (2013 a ml.) a starších (2012 – 2005), mezi mladšími byla ještě vyhlašována kategorie supermladší (2016 a ml.).

Velmi napínavé souboje probíhaly především v kategorii mladších, kde v posledním kole prohrál do té doby vedoucí Richard Plic i druhý Petr Stříhavka, a na první dělené místo se se 6 body probojovali klatovští borci Jan TomešJan Brůha. Zde došlo ke kuriózní situaci, kdy o zlatu tak rozhodlo až 4. pomocné hodnocení, a to vyšší počet černých figur, který přisoudil vítězství Janu Tomešovi, stříbro pak bere Jan Brůha, třetí místo vybojoval Richard Plic z Košutky. Mezi mladšími dívkami podle očekávání dominovala Barbora Tykalová z Klatov (5 bodů) před svojí oddílovou kolegyní Svatavou Kindelmannovou (4 body) a Josefínou Stočkovou z 21. ZŠ Plzeň (3 b.).

Kategorii supermladších hochů ovládl Dominik Tomeš z Klatov (5,5 b.), vynikající výkon předvedl nejmladší účastník turnaje, čtyřletý Dominik Kříž z MŠ Heřmanova Huť (3 body) s lepším pomocným hodnocením než klatovský Alex Oliberius (3 b.), který se raduje z bronzu. V kategorii supermladších dívek napodobila svoji starší sestru Eva Tykalová z Klatov, která získala 4 body a  o bod předčila  Emu Trčkovou z ŠK 64 Plzeň a další domácí hráčku Viktorku Voráčkovou (2,5 b.)

Stejně jako u mladších, i v kategorii starších se celkové pořadí otáčelo až v posledním kole, kdy dosud vedoucí Viktorii Strazhnyk vystřídal na čele Jakub Garay z Líní, který se tak ziskem 6 bodů stal vítězem kategorie chlapců před Filipem Kodýdkem z Dvorce (5 b.) a třetím Kristianem Dachem z Petřína Plzeň. Mezi děvčaty po zásluze zvítězila Viktoriia Strazhnyk z Petřína s lepším pomocným hodnocením než Ema Urválková z ŠK 64 Plzeň (obě 5,5 b.), s odstupem 1,5 bodu skončila na 3. místě Simona Šilhánková z Líní (4 b).

Další díl Turnaje šachových nadějí proběhne 11.února v Kaznějově a po zkušenostech z Líní a Klatov se i zde dá očekávat velký zájem našich nejmenších šachových borců.