Vít Vilímek na MČR juniorů v rapidu

Jedno velké pole – kluci, holky, šestnáctiletí, osmnáctiletí i dvacetiletí – startovalo na MČR v rapidu juniorů. Do Harrachova se týden po ničivých záplavách sjelo 73 šachistů, kteří se utkali mezi sebou v jednom turnaji. Dvoudenní turnaj hraný na devět kol tempem 2 x 20 min + 5 s/tah byl zakončen v neděli 22. září. Bohužel ze sedmi desítek účastníků jsme měli pouhého jednoho zástupce, kterým byl línský Vít Vilímek, nasazená šestka, který startoval v kategorii H18 (jeho výsledek se tedy započítával i v kategorii dvacetiletých). Jak se mu dařilo?

Vítek zřejmě nebude dobře vzpomínat na lichá kola a dívčí soupeřky (těch tu startovalo poměrně hodně: hned 21). Co čert (Swiss-Manager) nechtěl, Vítovi byla nalosována dívka do každého lichého kola, a to vždy černými barvami. Úspěch to nepřineslo: prohry ve třetím, pátém a sedmém kole budiž toho důkazem. Na druhou stranu: první a poslední kolo Vítek zvládnul na výbornou. A k tomu přišla ještě čtyři vítězství bílými barvami! Suma sumárum bylo z toho šest bodů a celkové jedenácté místo. Ale asi i sám Vítek čekal více, protože nejsilnějším protivníkem, s kterým se utkal, byla patnáctá nasazená WFM Lucie Rybáčková. Před Vítkem skončili jen 3 hráči hrající kategorii H18 a jeden hráč H16, to tedy znamená páté místo mezi osmnáctiletými a deváté místo mezi dvacetiletými, protože do první desítky se dostala ještě dvě děvčata.