Vítězem hlavního turnaje Šachového festivalu Plzeň poprvé v historii domácí hráč

Od 9. do 15. září 2024 proběhl v plzeňském hotelu Lions hlavní turnaj 23. ročníku Šachového festivalu Plzeň – Calliditas OPEN. A poprvé v historii se z vítězství radoval hráč pořádajícího klubu.

Nasazená dvojka, Artem Mametev o svém vítězství v sedmikolovém turnaji prakticky rozhodl již v 5. kole, kdy porazil svého hlavního konkurenta Víta Vilímka z ŠK Líně. Díky tomuto vzájemnému zápasu tak s 5,5 bodu získal vítězství v turnaji. Stříbrnou medaili za stejný bodový zisk bral právě Vít Vilímek z ŠK Líně a ze skupiny pětibodových pomocné hodnocení přisoudilo bronz Davidu Novotnému z TJ Kobylisy. Na čtvrtém místě skončil Artur Olejnik z Polska (5 bodů), pátý byl další zástupce pořádajícího ŠK 64 Plzeň Jiří Škoda (5 bodů).

Příští rok se Festival vrátí do tradičních prostor a termínu. 24. ročník se uskuteční v termínu 23. – 31. 8. 2024 v Parkhotelu Plzeň. A po pěti letech bude součástí Festivalu opět Mistrovství ČR jednotlivců a to jak mužů tak i žen!